dętka do roweru duro

Motocykliści czy kierowcy rozmaitego typu aut nienagannie zdają sobie sprawę z tego, że żeby zdołać napełniać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go adekwatnie przygotować. Dużo osób niemniej jednak nie stosuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi własnego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

ogumienie duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motor, zatem lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zadbać przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, zbyt luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go właściwie naciągnąć. Dodatkowo należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz stereotypowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć bądź przesadnego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby uczynić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a kiedy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na dodatek warto spowodować detale oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie należy zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie warto także rower dogłębnie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony podczas całego sezonu.