Fajna restauracja włoska w Krakowie

Dobra kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród szerokich alternatyw, które oferuje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, połączeń oraz spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Polakom restauracja włoska, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie posiłki

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dodać do makaronu. bianca Kraków Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy drobiowe i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, focaccia, piada oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film