Nietrzymanie gazów po porodzie

Coraz więcej dam, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

sonda doodbytnicza

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z pań decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, mimo to wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niezwykle błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym porządniej, bowiem ćwiczenia przynoszą w owym czasie poprawniejsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj znaczącą kwestią są także ćwiczenia oddechowe, które należy w następnej kolejności jak na ogół powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w szczególe damom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie ekspresowo pozwala ona wrócić do normy oraz czuć się poprawnie. Dużo pacjentek oświadcza, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.