restauracja włoska Kraków

Dobra włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w kraju najbardziej popularny typ gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Mocniej wrażliwi goście degustują rzadsze dania obiadowe – risotto, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku elementom: czy restauracja korzysta z włoskich składników, czy w karcie znajdują się też mniej popularne potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność i jedzenie z wielu części Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Dobre wina z Włoch

Żadna knajpka włoska, która ubiega się do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może ignorować trunków. Obiad we włoskim stylu bez wyjątku musi zawierać też trunek. Odrobina białego wina to we Włoszech kanon. jemy w restauracji Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta i marsala z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi mieć różnorodny wybór win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania warto wybrać się do restauracji, która potrafi podać nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film